ШОК!!! Нафтовий фонтан в Бориславі

В Бориславі з’явився унікальний природній нафтовий “фонтан”. Зі слів очевидців чорне золото пробивається на поверхню землі в районі вулиці Городище в місті Бориславі Львівської області. Відео з доказами існування такого фонтану було викладено в одній з соціальних мереж. Офіційної реакції від влади міста чи експлуатующих надра компаній ще не надходило.

Ви колись таке бачили??⚫️Чорне золото просто б‘є з під землі по вулиці Городище м. Борислав

Опубліковано Колею Кекісом Середа, 19 червня 2019 р.

Видобуток нафти методом буріння вперше почався на околицях Борислава у 1886 року. У 1909 році з родовищ у районі Борислава було видобуто 2 млн. тонн нафти — 5% світового видобутку тих часів. Галичина була на третьому місці з видобутку нафти після США та Росії у світі.

Окремою сторінкою історії видобування нафти, газу і конденсату є боротьба з відкритими нафтовими та газовими фонтанами, що можуть супроводжувати процеси розвідки та експлуатації нафтових і газових покладів. На початках нафтогазовидобування з цією проблемою боролися буровики та нафтогазовидобувники. У першій третині ХХ ст.. великі нафтогазовидобувні компанії створюють спеціалізовані служби для ліквідації відкритих фонтанів, які базуються у центрах нафтогазовидобутку. Вперше у 1930-х роках такі структури створені у США (Хюстон, Техас), в Азербайджані та Грозненському нафтовому регіоні. Пізніше, у 1960-х роках, спеціалізовані служби ліквідації фонтанів створені в Канаді, Україні, у 1980-х роках – у Румунії, Китаї та ін.

Сучасна «Спеціалізована аварійно-рятувальна (газорятувальна) служба «ЛІКВО» АТ «Укргазвидобування» є правонаступницею української воєнізованої частини з попередження виникнення та ліквідації відкритих нафтових і газових фонтанів, що була утворена у грудні 1971 року. Спеціалісти української аварійно-рятувальної служби тривалий час забезпечували фонтанну безпеку на всій європейській території СРСР (включно шельфи Баренцевого, Карського, Білого морів та підземні сховища газу в РРСФР). Під керівництвом та за участі українських фахівців ліквідовано понад 100 відкритих нафтових та газових фонтанів та проведено понад 200 складних аварійно-рятувальних робіт на свердловинах. Крім того, створено повний комплекс обладнання для ліквідації відкритих фонтанів, який використано для укомплектування технічного парку газовидобувних підприємств ряду країн, зокрема, Казахстану, Узбекистану, РФ, Туркменістану, В’єтнаму, Польщі.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: